lnu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Interpolation of Multiparameter Approximation Spaces
Linnéuniversitetet, Fakultetsnämnden för naturvetenskap och teknik, Institutionen för datavetenskap, fysik och matematik, DFM. (mathematics)
Technion, Haifa, Israel.
2004 (Engelska)Ingår i: Journal of Approximation Theory, ISSN 0021-9045, E-ISSN 1096-0430, Vol. 129, nr 2, s. 182-206Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2004. Vol. 129, nr 2, s. 182-206
Nyckelord [en]
Interpolation, Approximation Spaces
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Naturvetenskap, Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:lnu:diva-7632OAI: oai:DiVA.org:lnu-7632DiVA, id: diva2:344839
Tillgänglig från: 2010-08-22 Skapad: 2010-08-22 Senast uppdaterad: 2017-12-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Asekritova, Irina

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Asekritova, Irina
Av organisationen
Institutionen för datavetenskap, fysik och matematik, DFM
I samma tidskrift
Journal of Approximation Theory
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 89 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf