lnu.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Nonlinear singular problems of $p$-adic analysis: associative algebras of $p$-adic distributions
Växjö universitet, Fakulteten för matematik/naturvetenskap/teknik, Matematiska och systemtekniska institutionen. (ICMM)ORCID-id: 0000-0002-9857-0938
2005 (Engelska)Ingår i: Izvestiya. Mathematics, ISSN 1064-5632, E-ISSN 1468-4810, Vol. 69, nr 2, s. 221-263Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2005. Vol. 69, nr 2, s. 221-263
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Naturvetenskap, Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:lnu:diva-7266DOI: 10.1070/IM2005v069n02ABEH000529OAI: oai:DiVA.org:lnu-7266DiVA, id: diva2:343586
Tillgänglig från: 2010-08-14 Skapad: 2010-08-14 Senast uppdaterad: 2017-12-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Khrennikov, Andrei

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Khrennikov, Andrei
Av organisationen
Matematiska och systemtekniska institutionen
I samma tidskrift
Izvestiya. Mathematics
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 299 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf